Vítejte na ZŠ Bor

Vše co o nás hledáte, najdete na těchto stránkách, pokud ne, napište nám a rádi web upravíme!

Bojujeme a jsme úspěšní!

Zúčastňujeme se nejčastějších a nejznámějších sportovních akcí. Účast na sportovních klání má v naší škole dlouholetou tradici. Úspěchy sklízíme na mnoha bitevních polích. Prohlédněte si web a uvidíte!

Jdeme s dobou!

Realizujeme mnoho projektů a neustále inovujeme v oblasti IT. I díky tomu dál zkvalitňujeme a modernizujeme výuku.

Exkurze a výlety

K výuce patří exkurze a výlety. Těch podnikáme mnoho. Věda a poznání nás baví!2016/2017

Výsledky soutěží

Informace z pracovní schůzky ředitelky MŠ a ředitele ZŠ v Boru

Obsah schůzky : 

1. Dohoda o užší spolupráci mezi MŠ a ZŠ

2. Vyhodnocení třídních schůzek 1. ročníků

3. společné akce MŠ a ZŠ v měsíci říjnu

                               

 1. Ředitelka MŠ Bor a ředitel ZŠ se domluvili na pravidelných měsíčních schůzkách. Tyto pracovní schůzky mají za cíl konkrétní spolupráci, která zajistí přípravu předškoláků na vstup do základní školy. Ředitel školy byl seznámen se vzdělávacím programem předškoláků v MŠ Bor.   

 

 2. Na základě informací třídních učitelů prvních tříd, informoval ředitel školy paní ředitelku o nejčastějších obtížích žáků prvních tříd, s kterými lze úspěšně pracovat již v předškolním přípravném roce.  Jedná se především o správné držení tužky a návyk na časový režim. Ředitelé se domluvili jak dětem s těmito obtížemi pomoci. V mateřské školce se na tyto jevy více zaměří, škola vypomůže žákům v rámci školní družiny.

 

3. Obě organizace se domluvily na společných akcích. Předškoláci z MŠ navštíví 24. a 25. 10. první třídy. Žáci jim předvedou, co vše se naučili během dvou měsíců ve škole a předají svým kamarádům rady, jak se na školu připravit.

V měsíci listopadu navštíví prvňáčci školku, aby otestovali nové hrací prvky na krásných zahradách školky a zjistí, jak se předškoláci na školku připravují.

Žádáme všechny rodiče prvňáčků i předškoláčků, aby nám v naší práci pomohli. Děkujeme.

 

10. 10. 2016                                              

Všechny vás zdraví ředitelka MŠ a ředitel ZŠ Bor.

Sbíráme víčka pro Martinku

Sbirame-vicka-pro-martinku

Technika má zlaté dno

Tak se jmenuje soutěž, na které jsme byli 19. října. V této soutěži jsme sestavili mechanickou pilu ze stavebnice Merkur. Potom jsme ze stavebnice Boffin měli sestavit obvod na zvukové upozornění, že pila dořezala. Dále jsme měli zapojit regulátor rychlosti s pomocí ATtiny 85. Po 4. hodině odpoledne bylo vyhlášení vítězů. Umístili jsme se na 3. místě.                                                                                                              Miroslav Soukup, Tereza Rubantová.

Návštěva předškolaků

V pondělí  24. 10. 2016 se do 1. tříd přišly podívat děti z MŠ ze Školní ulice. Prvňáčci se pochlubili, co vše se od začátku září naučili. Svým kamarádům ukázali, jak umí číst, psát  a  počítat. Děti společně vyplnily pracovní list, zazpívaly si písničky a vyrobily si dýně. Školáci se těší, až na oplátku  navštíví  své kamarády ve školce.

Foto: http://web.zsbor.cz/fotogalerie?i=696

Detektivové ze ZŠ v Boru bodovali

Článek z novin: Mali-detektivove-resili-kradez-dud-v-muzeu-clanek

Img_20161121_080516P1040806P1040855

Ve dnech 14.- - 16.11. se v rámci festivalu Juniorfest konala v Domažlicích zábavná edukační hra pro tři pětičlenné školní týmy z Plzeňského kraje s výstižným názvem Detektivem na zkoušku.

     Jak již bylo výše uvedeno, po tři po sobě následující dny se z našich žáků 5. tříd stali malí kriminalisté. Už od začátku se hrálo – třebaže to ani tak nevypadalo. Vstupní „školení na detektivy“, které bravurně s ohledem na věk dětí zvládli na jedničku pánové z městské policie Plzeň a Praha, bylo nezbytné pro jejich další práci. Po náročné dvouhodinovce dostaly děti možnost prohlédnout si nejen ta notoricky známá historická místa Domažlic, ale i veřejnosti nepřístupné prostory. A už tady začal náš zločin, protože pachatel nám byl mimoděk představen a bylo na něm vidět, že ho to příliš netěší. Kdo to ale v té chvíli mohl tušit! Při naší poklidné prohlídce zámku a vyhlídkové věže se pustil do práce – přepadl pokladní v muzeu a ukradl vzácné cenné dudy Jana Sladkého Koziny – historický unikát!

     Druhý den začala již od rána skutečná detektivní práce – naši operativci ve složení Šimon Klech, Klaudie Králová, Aneta Krasanovská, Tereza Burešová a Natálie Havašová dostali vlastní kancelář, kde vyhodnocovali poznatky, třídili materiály, stopy, vyslýchali svědky i podezřelé a promýšleli další strategie pro dopadení zločince. Nechyběla praktická práce – snímání otisků prstů, hledání stop v terénu, jejich odlévání sádrou a v neposlední řadě logické myšlení a spolupráce.

     Třetí den se lámal chleba – měli jistotu, že znají pachatele, ale museli mu čin dokázat, aby se pod tíhou nashromážděných důkazů již nemohl vykroutit. A povedlo se – našli úkryt zlotřilce v městské bráně a po dramatické honičce ho dopadli, když chtěl uniknout vyšplháním se po městských hradbách (za nemalé pozornosti kolemjdoucích). Dudy byly konečně vráceny na své místo.

     Na závěr mi nezbývá než poděkovat organizátorům soutěže za velmi příjemné zpestření našich školních dní, perfektně připravenou zábavu a získání nových poznatků, znalostí a dovedností  nejen našimi žáčky.

Mgr. Hana Drchotová, ZŠ Bor

Borští v přehazované bronzoví

Okresní přebor v přehazované II. kategorie ovládli suverénním způsobem žáci ZŠ Zárečná Tachov. Borští porazili Základní školy Hornická Tachov, Stráž, Bezdružice a po loňském prvenství obsadili třetí místo.

ZŠ Bor reprezentovali děti z pátých tříd: Michaela Hůďová, Martin Poor, Vláďa Nguyen, Danny Martiška, Jana Truongová, Jan Vaněk, Petr Kolář, Tereza Burešová, Miroslav Mansfeld.

Za úsek sportu ZŠ Bor Mgr. Dušan Hovězák

Prehazovana-foto-zs-bor-3-misto-v-okrese 

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. ZŠ ZÁREČNÁ TACHOV

2. ZŠ PLANÁ

3. ZŠ BOR

4. ZŠ HORNICKÁ TACHOV

5. ZŠ STRÁŽ

6. ZŠ BEZDRUŽICE

Borští žáci navštívili prezidenta

Před vánočními svátky dostali žáci čtvrtých a pátých tříd ZŠ v Boru krásnou příležitost podívat se do prezidentských prostor Pražského hradu v rámci akce Navštivte prezidenta, kterou organizovala Kancelář prezidenta republiky.

Chlapci-ze-4-a-a-cela-4-b-v-knihovne-tgmPataci-a-divky-ze-4-a-v-knihovne-tgm

     Před vlastní exkurzí jsme sledovali slavnostní střídání Hradní stráže přímo z I. nádvoří Pražského hradu, kde se každý den ve 12 hodin odehrává, a které je jinak po dobu střídání stráží veřejnosti uzavřeno.

     Vlastní exkurze dala všem unikátní možnost zavítat do veřejnosti nepřístupných částí Pražského hradu, ve kterých Kancelář prezidenta republiky sídlí, a ve kterých hlava státu pracuje.

     Základní nezbytností před vlastním vstupem do zmíněných prostor byla bezpečnostní prohlídka, všichni museli dvakrát projít bezpečnostním rámem, nechat zkontrolovat batůžky a kabelky, dovnitř si nikdo nemohl vzít ani mobilní telefon. Vše ovšem proběhlo ve veselé atmosféře – pro děti to byla celkem legrace, když rám začal některému ze spolužáků pípat.

     Po těchto opatřeních již nic nestálo v cestě očekávané prohlídce. V Jižním křídle paláce jsme si prohlédli prostory bývalého reprezentačního bytu prvního prezidenta T. G. Masaryka včetně jeho pracovny, která se i přes dobové a režimní změny dochovala v téměř původní podobě. V salonech jsme obdivovali unikátní fotografie a historické předměty, na kterých je možné sledovat proměnu Pražského hradu ze sídla panovníků na sídlo prezidenta Československa. Během prohlídky jsme se usadili v sedačkách kinosálu z 60. let minulého století, ve kterém se v současnosti konají například tiskové konference a kde se dříve promítaly nově natočené filmy schvalovací komisi, která je buď poslala dál nebo zavírala do trezoru. Zde nám paní průvodkyně přiblížila pravomoci prezidenta republiky, historii Kanceláře, její současnou podobu i praktickou činnost. V průběhu osmdesátiminutové cesty jsme pozorovali proměny Pražského hradu s každým novým panovníkem a novým stoletím.

     Exkurze probíhala za běžného provozu Kanceláře, proto bylo nezbytné chovat se tak, abychom nikoho svou přítomností nerušili. Pro někoho velmi těžký úkol – ale přes všechna úskalí z něj děti vyšly se ctí.

     Po dechberoucí procházce nádhernými prostorami Kanceláře a poutavém výkladu jsme se ještě pustili do prohlídky ostatních pamětihodností – Svatovítská katedrála, Vladislavský sál, bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác, Zlatá ulička – ani se vše nedalo stihnout.  Tato netradiční návštěva Pražského hradu obohatila nejen vyučování vlastivědy, ale i každého z nás unikátním spojením suché teorie s praktickým pohledem na historii a památná místa naší země.

Hana Drchotová, Jana Kostrounová, Marcela Zíková

Biologická a chemická olympiáda

V únoru proběhla školní kola Biologické a Chemické olympiády.  22 žáků druhého stupně vyplnilo písemné testy, poznávalo rostliny a živočichy a zkoumalo vlastnosti přírodnin při praktickém úkolu. Nejlepší z nich budou školu reprezentovat v okresních kolech v Tachově a Kladrubech.

Jana Hrubá

 Img_20170207_122302Img_20170202_131217Img_20170207_122155

Postupujeme v soutěžích do krajských kol

2017-uspechy1

Finanční gramotnost - finanční experti jsou žáci Valentýna Vynáhlovská, Natálie Havašová

a Matyáš Málek.

 2017-uspechy2                      

Recitační soutěž - Matyáš Tejček z VIII. třídy zaujal svým přednesem Harpagona.

 2017-uspechy3

Sapere – jak žít vědí nejlépe žákyně Andrea Zouharová, Martina Vokrojová a Jana Komárková.

 2017-uspechy4

Tuta Via Vitae – odbornicemi na bezpečnou cestu životem v EU jsou Valentýna Vynáhlovská,  

Andrea Benáčková a Klára Blumová

 2017-uspechy5

Chemická olympiáda – s chemikáliemi si nejlépe poradil Miroslav Soukup.

2017-uspechy6 

….lajkuje Silvestr Stallone, všichni z naší školy

a stovky dalších.

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ BOR 2016/2017

VRÁTILI JSME SE Z LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU ŽIVÍ A ZDRAVÍ, PLNI ZÁŽITKŮ, PŘIPRAVENI NA SVĚTOVÝ POHÁR V LYŽOVÁNÍ.

  • Děkujeme dětem za vzorné chování na sjezdovkách.
  • Rodičům za důvěru.
  • Personálu Pinokia za pevné nervy.
  • Městu Bor za finanční podporu.
  • Sponzorům za finanční příspěvek: BKV, M&D, Gotcha, Bavaria Matratzen, Rednex.

Rekapitulace:                                 

Zranění                                        0%

Onemocnění                               0%

Ztráta vybavení                          0%

Zlepšení lyžařské techniky    200%                                 

Zážitky                   NEVYČÍSLITELNÉ

Osobní trenéři vašich lyžařů.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů ovládl opět Černošín, Bor obsadil v konkurenci 12 týmů sedmé místo

Ze školního kola dopravní soutěže ZŠ Bor (zveřejněno dříve) se pro okresní finále vykrystalizovala čtveřice: Vláďa Nguyen, David Teplárek, Michaela Hůďová, Anežka Šlápotová. Našemu týmu se dařilo v jízdě na kole dle pravidel provozu, celkem i v poskytování první pomoci a v jízdě zručnosti. Největší ztráty v porovnání s nejlepšími přišly v testech pravidel. V konkurenci 12 týmů skončil Bor sedmý.

Přebor ovládla v týmech i mezi jednotlivci pořádající ZŠ Černošín.    

Zpráva z klubu Uličník

Zpráva ke stažení v PDF: Ulicnik-zprava-pro-bor-u-tachova

Borští basketbalisté třetí v okrese 2017

Pochvala-basket

Poděkování firmě Eissmann Automotive

 Mockrát děkujeme spřátelené firmě EISSMANN AUTOMOTIVE Vysočany za krásné atletické dresy.

Naši atleti vynaloží veškerý um, sílu a vůli, aby dresy ozdobili medailemi.

Atleti současní, budoucí, učitelé Tv a ředitel ZŠ Bor  Daniel Koblen

 Dresy

Velké poděkování voláme směrem k městské knihovně !!!!

Mockrát děkujeme paní Ivě Křižkové, za programy, které každoročně neúnavně připravuje pro děti všech ročníků borské školy.  V prostorách knihovny děti seznamuje s rozličnými žánry literatury, představuje knižní novinky, vymýšlí soutěže.

Paní Ivo, moc děkujeme, kde jinde nasát magickou vůni knih, než  u vás v knihovně.

Za učitele 1. stupně a češtináře děkuje Daniel Koblen

 2017-knihovna12017-knihovna2

Matematický klokan

NAŠI NEJLEPŠÍ „KLOKANI“ !!!

NE, ŽE BY NEJDÁLE SKOČILI SNOŽMO…TO NE.

JSOU TO NAŠE NEJŠIKOVNĚJŠÍ MATEMATICKÉ HLAVY NA 1. STUPNI

 20170323_10551420170323_105325

| přihlásit se | (C) 2008-2018 ZŠ BOR